Cień Boga Ojca

Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość ojca ma się bez zdobywania i bez zasług. Ojciec powinien ciągle dawać, żeby czuć się szczęśliwym. Wciąż dawać, to znaczy być ojcem. Ojcem zostać łatwo, znacznie trudnej nim być.

Trzeci dzień naszych rekolekcji parafialnych, przypadał w Uroczystość Świętego Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Do tego dnia przygotowywaliśmy się całe rekolekcje.

Dzisiejsza Msza Święta koncelebrowana była sprawowana w intencjach, które złożyliśmy w koszyku pod figurą św. Józefa. Rozważania skupione były na powołaniu mężczyzn – mężów, ojców, kapłanów. Ich zadaniem jest bycie cieniem – odbiciem Boga Ojca tutaj na ziemi. Modliliśmy się dla nich o siłę i odwagę do wypełniania ich życiowej misji. Na zakończenie Eucharystii została odmówiona Litania do św. Józefa w celu zawierzenia naszych rodzin opiece tego wielkiego patrona.