Christus mansionem benedicat.

„Jak Magowie, podnieśmy głowy, wsłuchajmy się w pragnienie naszych serc, idźmy za gwiazdą, którą Bóg rozpala nad nami. Jak niespokojni poszukiwacze, bądźmy stale otwarci na Boże niespodzianki. Pragnijmy, szukajmy, adorujmy.” –  papież Franciszek

Czwartek, 6 styczna Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwyczajowo nazywana Świętem Trzech Króli. Dziś wspomina się Mędrców ze Wschodu, którzy odczytali znak i podążyli za nim aby odnaleźć Nowonarodzonego Króla. Podczas Mszy Świętych zostały poświęcone kadzidło i kreda, które posłużyły do okadzenia i oznaczenia naszych domostw. Podczas homilii ks. Adam podkreślał, że mędrcy mimo dzielących ich różnic potrafili się porozumieć, podzielić swoją wiedzą i wspólnie wyruszyć w drogę. Dlatego we wspólnocie najważniejsza jest rozmowa.

Po południu tradycji stało się zadość i ulicami naszego miasta ruszył Kłecki Spacer Orszakowy. Parafianie razem ze swoimi królami, ze śpiewem kolęd udali się w drogę aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Królowi. Spacer zakończył się w stajence gdzie przebywała św. Rodzina. Tam królowie oddali pokłon i złożyli dary. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek i coś ciepłego do picia. Ciepła kawa i herbata były wielkim darem bo pogoda dziś nie rozpieszczała.

Dzisiejsza uroczystość zapoczątkowała przygotowanie do synodu diecezjalnego w naszej parafii.