Chcą służyć Panu Bogu [zdjęcia/video]

DSCF0013DSCF0053Niedziela po Uroczystościach Bożego Narodzenia okazała się bogata w przeżycia. W święto Świętej Rodziny Maryi, Józefa i Jezusa powiększyło się grono Liturgicznej Służby Ołtarza. Ośmiu chłopców wyraziło przed wspólnotą parafialną oraz ks. Proboszczem Mirosławem Kędzierskim chęć służby Panu Bogu i człowiekowi.

Przez ostatnie miesiące w naszej parafii trwał nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza (LSO). Po wstępnym przygotowaniu kandydatów w niedzielę 28 grudnia mianowano ośmiu nowych ministrantów. Odważnymi, którzy nie bali się powiedzieć Panu Bogu: „Chcę, Ci służyć” byli:

1. Kacper Antkowiak

2. Nikodem Kwacz

3. Oliwier Kwacz

4. Jakub Maciuszek

5. Oliwier Plewa

6. Hubert Rogowicz

7. Mikołaj Rogowicz

8. Radek Woźniak

DSCF0011Podczas Mszy Świętej o godzinie 11.30, której przewodniczył ks. Proboszcz, opiekun LSO naszej parafii – ks. Damian Woźniak przedstawił wspólnocie parafialnej ośmiu odważnych młodzieńców. Po okresie próby, w którym zaznajamiali się z ministranturą odpowiedzieli i złożyli przyrzeczenia. Każdy z chłopców został wezwany imiennie i odpowiadał on słowami „Jestem” jednocześnie wyrażając swoją gotowość do pełnienia służby. Postawiono im też publicznie pytania:

Ks. Mirosław – proboszcz pouczył chłopców o wadze i roli tej służby słowami: Drodzy chłopcy! Po odpowiednim przygotowaniu, uznając wasze szczere pragnienie, dopuszczam was do służby ministranta w zgromadzeniu liturgicznym. Będziecie mogli odtąd nosić świętą księgę, a także krzyż – zwycięski sztandar naszej wiary. Będziecie dawać znaki dzwonkami, podawać dary ofiarne, oraz na cześć Boga nosić kadzidło i światło.

Następnie dokonano poświęcenia szat liturgicznych, których chłopcy od dzisiaj będą używać w naszej parafii przy sprawowaniu służby Bożej. Dalej kapłani obłóczyli nowych ministrantów.

Młodym życzymy gorliwości i sumienności w wykonywaniu swojej posługi przy ołtarzu Chrystusowym.

A Was, zapraszamy do obejrzenia materiału!

Leave a Reply