Charbowo i Kłecko dziękują za plony.

DSC03291„… czy musimy koniecznie wszystko o sobie wiedzieć? Człowiek istnieje nie tylko po to, by poszerzyć granice swego poznania, lecz również po to, by uprawiać ziemię, żąć, wypiekać chleb.”

Piątek 28 sierpnia był kolejnym dniem dziękczynienia za plony rolników z naszej parafii. Tym razem to rolnicy z Charbowa i Kłecka okazali swą wdzięczność Panu Bogu za udane i owocne żniwa. Msza Święta odbyła sięDSC03313 w naszym kościele parafialnym, a odprawił ją ks. kan. Mirosław Kędzierski.

Dożynki to czas dziękczynienia za dar chleba, jednak nie tylko rolnik winien dziękować, ale każdy z nas, wszak także potrzebujemy chleba. Spontanicznie powinna płynąć ku niebu pieśń dziękczynienia dla Pana, który dał ziarnu siłę kiełkowania, roślinie wzrost, kłosy napełnił życiodajnym ziarnem i strzegł zagony naszych pól.

„Za naszym domem będzie sad zielony, ślicznymi kwiatami pięknie ozdobiony.

A za sadem pole z żytem, jak potrzeba, żeby żaden głodny nie odszedł bez chleba”

Po zakończonej Eucharystii odbyła się biesiada, jako wyraz radości po udanych żniwach.

Leave a Reply