Boże Ciało 26.05.2016

DSC08065Boże Ciało to święto, w którym katolicy chcą się pochwalić tym, co mają najcenniejszego, czyli Przenajświętszym Sakramentem ukrytym w hostii. W liturgii kościelnej uroczystość nosi nazwę Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Mało kto wie, że Boże Ciało to święto nieustanowione przez Jezusa. Wyszło oddolnie od ludzi, którzy chcieli się pochwalić, że Chrystus jest dla nich największym skarbem i obiecał im życie wieczne.

Uroczysta Msza Święta w naszej parafii rozpoczęła się o godzinie 9:00, przewodniczył jej ks. kan. Mirosław Kędzierski. Homilię wygłosił ks. dk. Łukasz Jaworski, który mówił o chlebie, że winniśmy mu szacunek i poszanowanie. Po zakończonej Eucharystii ruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami naszego miasteczka. Procesję prowadził ks. Proboszcz Mirosław, a w śpiewie Ewangelii i modlitwie pomagali mu ks. Damian i ks. dk. Łukasz. 

Na zakończenie procesji odbyło się tradycyjne błogosławieństwo na cztery strony świata, po czy wszyscy udali się do kościoła gdzie odśpiewano „Te Deum laudamus… – Ciebie Boga wysławiamy…”

„Do kraju tego gdzie kruszynę chleba; Podnoszą z ziemi przez uszanowanie; Dla darów nieba; Tęskno mi, Panie…”

Poniżej fotorelacja z uroczystości.

Leave a Reply