Bohaterska obrona wielkopolskiego Westerplatte

8 dzień września dla mieszkańców Kłecka, a szczególnie dla uczniów i wychowawców Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Kłecku, jest wyjątkowym. W tym właśnie dniu wspominamy bohaterską obronę naszego miasta zwanego również wielkopolskim Westerplatte przed niemieckim najeźdźcą. Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się w kościele parafialnym, następnie został zaprezentowany montaż słowno-muyczny przygotowany przez dzieci i nauczycieli ZSZP w Kłecku, któremu właśnie patronują heroiczni obrońcy naszej małej ojczyzny. Zwieńczeniem wszystkich działań mających na celu wspomnienie wydarzeń sprzed 79 lat i upamiętniających tragiczne wydarzenia tamtych wrześniowych dni było złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem poległych obrońców Kłecka. Cześć i chwała Bohaterom!