Bóg się rodzi!

kartka swiateczna„Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką…, dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel.”

Wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom spędzającym Święta, w naszej parafii pragniemy złożyć najlepsze życzenia.

Na kartach Pisma Świętego wielokrotnie słyszymy zachętę „Nie bójcie się”. Tymi słowami Archanioł Gabriel wita Maryję w czasie Zwiastowania i mówi „Nie bój się Maryjo, znalazłaś łaskę u Boga”. Tymi słowami aniołowie uspakajają pasterzy w Noc Narodzenia Boga „Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką”. Również tymi słowami Zmartwychwstały Jezus wita Apostołów w Wieczerniku: „Nie bójcie się. To ja jestem”. Także tymi słowami pragnął dodać nam odwagi Jan Paweł II w czasie I pielgrzymki do Ojczyzny: „Nie bójcie się otworzyć drzwi Chrystusowi”.

 Człowiek dziś przeżywa wiele lęków – o dom, rodzinę, dzieci, o pracę, o swoją przyszłość. W te ludzkie lęki wchodzi Mała Dziecina ze swoim orędziem „Nie bójcie się”. Źródłem naszej nadziei i odwagi niech będzie hymn uwielbienia wyśpiewany przez aniołów wielbiących Boga: „Chwała Bogu, na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których ma upodobanie”. Bóg upodobał sobie ludzi, podobamy się Bogu samemu. „A jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam”.

 Duszpasterze.

Leave a Reply