Bierzmowanie.

Oddychaj we mnie Duchu Święty, abym święcie myślał. Przymuszaj mnie, abym święcie postępował. Pobudzaj mnie, abym miłował tylko to, co święte. Umacniaj mnie, abym strzegł tego, co dobre. Strzeż mnie Duchu Święty, abym Cię nigdy nie utracił.

W piątek 29 kwietnia, grupa młodzieży z naszej parafii otrzymała z rąk kanclerza Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie ks. kan. Zbigniewa Przybylskiego Sakrament Bierzmowania. Do tej ważnej chwili młodzież przygotowywała się pod okiem ks. Adama Piechowiaka. W tym czasie przygotowań młodzi uczestniczyli w Mszach Świętych, nabożeństwach, rekolekcjach i cyklicznych spotkaniach przybliżających wiedzę na temat sakramentu.

Uroczysta Msza Święta koncelebrowana rozpoczęła się o godz. 18:00. O udzielenie sakramentu swoim dzieciom prosili rodzice, a później swoją prośbę wyraził ks. kan. Mirosław Kędzierski. W swoim słowie skierowanym do zgromadzonych ks. Zbigniew próbował pomóc odpowiedzieć młodzieży na nurtujące ją pytania, zwłaszcza w tych czasach, pełnych zamętu. Pytania trzeba zadawać w sposób świadomy, a odpowiedzi na pytanie PO CO ŻYJĘ? są różne. Mówił, że ludzie żyjący bez Boga chcą wypełnić swoje życie czymś innym, wojnami, żądzami, uzależnieniami. To wszystko jest dzisiaj jak plaga. Młodzi powinni postawić na Boga, który jest odpowiedzią na wszystko. Życie wtedy będzie pełne i szczęśliwe. Życie z Bogiem jest życiem prawdziwym a nie wirtualnym.

Na zakończenie Eucharystii młodzież podziękowała ks. Zbigniewowi za udzielenie sakramentu, oraz naszym duszpasterzom za trud włożony w ich przygotowanie do tego ważnego dnia.