Bierzmowanie 2011 – Duch Święty jest Duszą Kościoła [zdjęcia]

SONY DSCWe wtorek 14 czerwca młodzież naszej parafii oraz parafii NMP Królowej Polski, w Świniarach  przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks. abpa Henryka Muszyńskiego, który zastępował ks. bpa Wojciecha Polaka, który z powodu problemu lotniczego nie mógł przybyć na uroczystość. Ks. abp w swojej homilii zwrócił uwagę na to, że Kościół bez działania Ducha Świętego byłby tylko zwykłą instytucją, a sprawowana liturgia  przedstawieniem teatralnym. Dopiero moc Ducha Świętego, który nieustannie wszystko uświęca i ożywia nadaje właściwy sens istnieniu Kościoła i symbolice liturgii.

Dzisiejszy sakrament, który młodzi otrzymali umacnia ich do mężnego wyznawania wiary i postępowania wg jej zasad. Duch Święty będąc relacją miłości Ojca do Syna nieustannie ukazuje nam tę miłość. Miłość to natomiast coś najpiękniejszego w ludzkim życiu, człowiek który nie poznał prawdziwej miłości jest wrakiem. Dopiero miłość nadaje życiu prawdziwy sens. Na koniec ks. abp rozdał młodym Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickie wraz ze swoimi życzeniami.

Leave a Reply