Bierzmowanie 01.06.2015

DSC01353Poniedziałek 1 czerwca był dniem, w którym młodzież z parafii pod wezwaniem św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku oraz parafii NMP Królowej Polski ze Świniar, przyjęła sakrament bierzmowania. Jest to sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Dojrzałość chrześcijańska wiąże się nierozerwalnie z odpowiedzialnością za wiarę, pogłębianie jej, świadczenie, a jeśli trzeba obroną. 

Uroczysta Msza Święta rozpoczęła się o godzinie 17.00, a przewodniczył jejDSC01201 ks. biskup Krzysztof Wętkowski. Rodzice prosili księdza biskupa o udzielenie sakramentu bierzmowania, a ks. kanonik Mirosław Kędzierski zapewnił wszystkich DSC01222zebranych, że młodzież sumiennie się przygotowywała i jest gotowa do przyjęcia sakramentu.

Ksiądz biskup Krzysztof Wętkowski wygłosił też homilię. Mówił w niej o tym czym dla chrześcijanina powinna być wiara i oraz jak młodzież bierzmowana powinna korzystać z darów jakie daje im Duch Święty. Dary mądrości, rozumu, rady, męstwa, pobożności, umiejętności, bojaźni Bożej powinny być pomocą w dorosłym życiu chrześcijańskim.

Nie zabrakło również podziękowań dla ks. biskupa Krzysztofa, ks. kan. Mirosława , ks.proboszcza Marka oraz ks. Damiana. Na twarzy ks. Damiana widoczne było wzruszenie, bo to on przez cały rok przygotowywał młodych, a na pewno nie było to zadanie łatwe.

Po zakończonej Mszy Świętej młodzież otrzymała z rąk ks. biskupa indeksy do katechizacji przedmałżeńskiej oraz Pismo Święte. Na koniec wszyscy bierzmowani wraz z ks. biskupem pozowali do wspólnego zdjęcia.

Leave a Reply