Biblia księgą wiary

Pismo Święte stało się zatem swego rodzaju „ogromnym słownikiem” (P. Claudel) i „atlasem ikonograficznym” (M. Chagall), z którego czerpała chrześcijańska kultura i sztuka. […] Niezliczoną ilość razy biblijne słowo stawało się obrazem, muzyką, poezją, wyrażając językiem sztuki tajemnicę „Słowa, które stało się ciałem”. – Jan Paweł II, List do artystów

Mszą Świętą koncelebrowaną przez ks. Mikołaja Skotarczaka i ks. Pawła Podeszwę rozpoczęliśmy w naszej parafii cykl wykładów w ramach Szkoły Słowa Bożego. Na dzisiejszy wykład prowadzony przez ks. dr. hab. Pawła Podeszwę przyszło około 50 osób, które dowiedziały się czym tak na prawdę jest Biblia, jakie ma znaczenie oraz jak wpłynęła na historię świata. Wykłady w naszej wspólnocie będą obejmować podstawową wiedzę biblijną oraz przybliżą tajemnicę Eucharystii, co jest przydatne w bardziej świadomym i owocnym przeżywaniu Mszy Świętej. Ks. Paweł zachęcał również do regularnej lektury Pisma Świętego w celu głębszego zapoznania ze słowem, które daje nam sam Bóg.