Akcja „Peregrynacja” w parafii [zdjęcia]

DSC_9019Data 25 kwietnia 2016 r. na bardzo długo zapisze się w historii naszej parafii. Przez całe południe gościliśmy symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyż i ikonę Matki Bożej. Dzisiejszego dnia uczniowie naszych szkół i młodzież z KDM na moment stali się spadkobiercami testamentu św. Jana Pawła II, który mówił do młodych: „Krzyż Chrystusa (…) ponieście Go na cały świat jako znak miłości”. I tak się stało punktualnie o godzinie 12.30.

DSC_9002„Gromadzi nas na tej sali szczególne wydarzenie. Jako kontynuatorzy spuścizny św. Jana Pawła II przyjmujemy w mury naszych szkół Krzyż – znak naszej chrześcijańskiej tożsamości i ikonę Matki Bożej”. Tymi słowami rozpoczęto spotkanie z symbolami w hali widowiskowo-sportowej w Kłecku. Kłecka Szkoła Podstawowa i Gimnazjum na moment zatrzymali się obok krzyża i ikony, aby stać się apostołami XXI wieku.

Kolejnym przystankiem symboli był DSC_9073Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kłecku. Tam podopieczni wraz ze swoimi opiekunami pochylili się nad dwiema belkami drzewa krzyża. To oni na swoich ramionach przynieśli krzyż do swojej szkoły. Następnie przy symbolach zgromadziła się wspólnota parafialna w kościele, gdzie nabożeństwo poprowadził ks. Proboszcz. Podczas niego maluszkiDSC_9092 ze świetlicy sióstr Służebniczek poprowadzili Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Widok krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani budził na twarzy i w sercu wielu naszych parafian wzruszenie. Niech ta peregrynacja wyda wspaniale owoce dla naszej wspólnoty, a zwłaszcza w życiu dzieci i młodzieży.

Leave a Reply