Adwentowy Dzień Skupienia KDMu [zdjęcia]

IMG_0203
Dom Pomocy Społecznej – Mielżyn

Kłeckie Duszpasterstwo Młodzieży (KDM) 6 grudnia przeżyło swój pierwszy adwentowy dzień skupienia. W sobotni poranek, we wspomnienie św. Mikołaja, grupa młodzieży wybrała się wraz z opiekunem ks. Damianem Woźniakiem  do Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie oraz Sanktuarium Krzyża Świętego w Słupcy.

1. Mielżyn

Czas adwentu jest bardzo szczególny. Jesteśmy nieustannie zachęcani do spełniania dobrych uczynków, zwłaszcza względem bliźnich. Dlatego młodzi udali się do Mielżyna. Tamtejszy Dom Pomocy Społecznej zamieszkuje ok. 80 chorych osób. Nasza młodzież chciała wnieść nieco adwentowego światła w serca drugiego człowieka. Swoje spotkanie z domownikami zaczęli od obdarowania domowników cukierkami zakupionymi z funduszu, który sami uzbierali różnymi akcjami w parafii.

IMG_0085
I ksiądz poszedł w tany
IMG_0113
Wspólna zabawa

W Mielżynie 14 uczestników od „kuchni” poznało funkcjonowanie domu sióstr dominikanek oraz uczestniczyło w Mikołajkach zorganizowanych przez siostry. Wspólne świętowanie rozpoczęli  zabawą i śpiewami z domownikami. Z całą pewnością radochę miały dwie strony tego spotkania – domownicy i goście z Kłecka.Po wspólnej zabawie młodzież we wspólnocie spotkała się na stołówce, aby pokrzepić swoje zmęczone ciało przygotowaną strawą. Nie zabrakło też na stole łakoci.

 

IMG_0169
Modlitwa w kaplicy sióstr

W kaplicy sióstr młodzież miała okazję przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Posługą w konfesjonale służył naszej wspólnocie Ks. Remigiusz Malewicz – wikariusz par. pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie, który uczestniczył z naszą wspólnotą w tym adwentowym dziele. Młodzi uczestnicy mieli okazję posłuchać i włączyć się w modlitwę brewiarzową  z podziałem na chóry. Co niektórzy chcą jeszcze tam wrócić.

2. Słupca

KDM udało się do pobliskiego sanktuarium Krzyża Świętego w Słupcy, aby wspólnie podziękować za cały dzień Cudownemu Chrystusowi Ukrzyżowanemu. Po przybyciu na miejsce o godz. 15.00 w godzinie miłosierdzia młodzież rozpoczęła wspólną adorację w kaplicy Krzyża. Na końcu adoracji ks. wikariusz odmówił modlitwę przed Cudownym Chrystusem Ukrzyżowanym, którą odmawiają tamtejsi parafianie. Ks. Damian opowiedział też historię słupeckiego sanktuarium i znajdującego się w nim Krzyża słynącego wieloma łaskami.

IMG_0209
Agapa w jadłodajni

Wspólny adwentowy dzień zakończyli podsumowaniem i agapą w jadłodajni św. Brata Alberta Chmielowskiego działającego przy parafii św. Leonarda w Słupcy.

IMG_0207
Adoracja przy Krzyżu

Liczymy na obfite duchowe owoce z przeżytego dnia. Na pewno dla wszystkich zapisze się na długo w pamięci.

 

 

 

 

 

Leave a Reply