Adwent czas rozpocząć!

Adwent to wspominanie ważnego wydarzenia z przeszłości, czy czas karuzeli kolorowych światełek, bibelotów i folkloru?! Właściwie to trzeba przyznać, iż odpowiedź na to pytanie, wbrew pozorom wcale nie jest taka łatwa. Adwent to rzeczywiście wyjątkowy czas, w którym mamy podjąć trudny, aczkolwiek radosny proces przygotowania się do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Zaś skoro jest to radosny czas, to musi być on przepełniony tym wszystkim, co tę radość w nas wzbudza! Skoro to świętowanie, to też musi się wiązać ze wspominaniem konkretnego ważnego, wyjątkowego wydarzenia! Zatem można bez ogródek powiedzieć, że Adwent jest tym etapem okresu liturgicznego, który faktycznie zachęca nas do tego, aby cofnąć się i rozpamiętywać przeszłość, a także, aby poddać się gromadzeniu we własnej przestrzeni życiowej sentymentalnych i roztkliwiających gadżetów. Gdy wyjdziemy z naszych domów i spojrzymy na ulice oraz sklepowe witryny, od razu dostrzeżemy, że świat tę prawdę już dawno nie tylko odkrył, lecz również zaaprobował, bawi się nią i delektuje. Dla chrześcijan jednak ten okres ma przynajmniej jeszcze jedno i to zdecydowanie ważniejsze znaczenie. Jest to bowiem czas aktywnego czuwania, które ma być naszym przygotowaniem do spotkania z Jezusem, gdy przyjdzie kres naszego istnienia. Całe życie człowieka jest adwentem, dlatego nieustannie powinniśmy wsłuchiwać się w Słowo Boże, intensyfikować nasze modlitwy i życie sakramentalne, jednym słowem mówiąc, nawracać się, aby być gotowym do radosnego spotkania z Bogiem. Kościół przypomina nam zatem przez ten wyjątkowy czas nie tylko, co jest celem naszego istnienia, ale także jak ten cel zdobyć. Warto skorzystać z tej możliwości, po to, aby po raz kolejny nie przeżyć tylko ,,magicznych świąt”, ale aby uczynić swoje życie nieustannym świętem! Poniżej zamieszczamy plakaty informujące o dniach skupienia, dedykowanych szczególnie młodym, które z pewnością pomogą nam wejść w klimat Adwentu. Zachęcamy do skorzystania z tych możliwości.