O. Antonello w Kłecku

Jak modlić się w pracy, w drodze do szkoły i spotkania z teściową, przebaczeniu drugiemu człowiekowi i swojej posłudze ewangelizacyjnej mówił dziś w Kłecku o. Antonello Cededdu ze wspólnoty „Przymierze Miłosierdzia”.

O. Antonello Cededdu przyjechał do Kłecka po raz pierwszy, odpowiadając na zaproszenie, które skierowali do Niego nasi duszpasterze. W środę w kościele parafialnym w Kłecku o. Antonello wraz z ks. Adamem i ks. Januszem (ks. Janusz głosi rekolekcje w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym) koncelebrowali Mszę Świętą wieczorną. Podczas Eucharystii o. Antonello wygłosił kazanie, a po Mszy Świętej poprowadził modlitwę o uzdrowienie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Słowo Boże jest głoszone przez ojca z mocą, radością i wielką charyzmą. Prosił aby otworzyć serca dla Jezusa, bo wtedy dokonują się cuda.

W swoim słowie wygłoszonym do zgromadzonych mówił o sile modlitwy i przebaczenia. Podkreślał, że powinniśmy się modlić, w każdej chwili. Jak mamy to robić? Pokażcie mi swoje różańce – mówił – a ja wam pokażę co można z nimi zrobić bardzo prostego. Mając różaniec w dłoni powinniśmy modlić się Słowem Bożym: „PANIE, ZMIŁUJ SIĘ NADE MNĄ GRZESZNIKIEM…”: To najprostsza modlitwa, którą każdy powinien się modlić przy robieniu obiadu, w drodze do pracy, na zakupach czy podczas odwiedzin teściowej. Jednak w przypadku teściowej powinno się dodawać jeszcze zdanie: „Oj tak, ulituj się!!! Matko Boża!!! – żartował o. Antonello. Stajemy się tym o czym myślimy, dlatego zawsze powinniśmy myśleć o Jezusie – wtedy staniemy się jak Jezus.

Ważną kwestią, aby w naszym życiu działy się cuda jest przebaczenie. To najpiękniejsza rzecz, której nauczył nas Jezus. Ważne jest, byśmy  nie mieli serc z kamienia. Jeśli jesteśmy w stanie przebaczyć to nasze serce staje się spokojne a my doznajemy szczęścia. – mówił o. Antonello

Po Eucharystii odbyła się modlitwa o uzdrowienie i wszelkie potrzebne łaski. Przekazem dzisiejszego dnia jest, że tylko życie z modlitwą i przebaczeniem daje harmonię i szczęście.