Dzień Św. Mikołaja.

DSC05194

Niedziela 6 grudnia miała szczególny charakter. Przypadały mikołajki, czyli dzień obdarowywania innych drobnymi upominkami. Na ten dzień czekają chyba wszyscy ale najbardziej dzieci. Miłą niespodziankę zorganizował ks. proboszcz wraz z paniami działającymi w parafialnym zespole Caritas.  Po Mszy Świętej o godzinie 11.30, każde dziecko otrzymało drobny upominek. 

Jednak to nie była jedyna niespodzianka dla najmłodszych. Po południu w miejskim parku zorganizowany został festyn mikołajkowy.  Było spotkanie ze św. Mikołajem, wspólne ubieranie choinki, wiele zabaw, wspólne tańce dla dzieci. Każde dziecko, które zawiesiło ozdobę na wspólnej choince zostało obdarowane małym upominkiem.

Każdy z przybyłych znalazł zapewne dla siebie coś ciekawego, był kiermasz świąteczny, na którym można było zakupić piękne ozdoby na święta, był wspólny marszobieg oraz coś dla ciała – ciepły barszcz i pyszne paszteciki.

W parku pojawiło się wielu mieszkańców Kłecka, ale można było też zobaczyć wielu ludzi z poza naszego miasteczka. Kulminacją festynu było odpalenie iluminacji świetlnej, która będzie nam towarzyszyła przez cały okres świąteczny.

Leave a Reply