Kapłani

Patroni parafii

DEON.pl / Religia / Serwis papieski / Aktualności

...

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.10.2014

1. Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy Uroczystości Odpustowe ku czci Św. Jadwigi Śląskiej – patronki naszej parafii. Ks. Abp Tomasz Peta z Kazachstanu odprawi uroczystą Sumę odpustową w intencji naszej parafii zaś drugi kapłan odprawi tę Mszę za śp. Ks. Kan Maksymiliana Koncewicz w 75 rocznicę rozstrzelania.
    W poniedziałek po Mszy odpustowej, młodzież z duszpasterstwa będzie rozprowadzała ciastka św. Jadwigi.
  2. Przez najbliższe niedziele duszpasterstwo młodzieży po każdej Mszy Św. będzie rozprowadzało dziesiątek różańca, który sama wykonała na chwałę Maryi w miesiącu październiku. Jest to cegiełka na ich cele.
  3. W sobotę kolejne spotkania dla młodzieży ponad gimnazjalnej:

- o godz. 9,oo klasy I

- o godz. 10,oo klasy II

4. W czwartek zapraszamy na spotkanie klas III gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania. Spotkanie poprzedza wspólna Msza św. o godzinie 18.00. A w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 odbędzie się przedstawienie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
  5. Trwa miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową. Różaniec święty:
    - dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o 16:3o,

- dla dorosłych od poniedziałku do niedzieli o godz. 17:3o.

6. Przypominamy o segregacji śmieci na cmentarzu i prosimy o zachowanie ustalonego porządku.
  7. Zbiórka do puszek w dzień Papieski wyniosła 1090 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.
  8. Przypominamy o akcji zbierania makulatury na budowę studni w Sudanie. Kontener na makulaturę stoi przy plebanii.
  9. W zakrystii można się zaopatrzyć w ścienny kalendarz rolniczy w cenie 4 zł oraz przepiękne kalendarze misyjne w cenie 5 zł.
  10. W najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego: pytania o duszpasterstwo małżeństw, o beatyfikacji papieża Pawła VI, o misjach, o dymisji katolickiego ministra i wiele innych ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury!
  11. U siostry Klaudii zapisy na pielgrzymkę do Lichenia, an procesje światła. Wyjazd w sobotę, 25 października o godz. 11,oo. Cena 25 zł.
  12. Dziękujemy za pomoc młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, która w ostatnich dniach pomogła uporządkować teren parafialny i przygotować naszą świątynię do uroczystości. Bóg zapłać!
  13. Życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa na nowy tydzień – serdecznie zapraszamy na modlitwę różańcową.

Szczęść Boże – duszpasterze

PARAFIA RZYMSKO – KATOLICKA

p. w. ŚW. JERZEGO I ŚW. JADWIGI

62 –270 KŁECKO ul. KOŚCIELNA 1

tel. (61) 427 00 23

BP KEP
  • Ogłoszone 18 października Orędzie na zakończenie III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów stanowi podsumowanie obrad, które odbyły się w dniach 5-19 października 2014 r. Jest też zachętą do dalszych prac nad przygotowaniem zgromadzenia zwyczajnego, zaplanowanego na przyszły rok.

DEON.pl / Religia / Kościół
  • Adoracją Najświętszego sakramentu na Jasnej Górze rozpoczęły się dziś rekolekcje księży kapelanów ordynariatu polowego. Tegorocznym rekolekcjonistą jest jezuita o. Józef Augustyn, kierownik duchowy, profesor krakowskiego Ignatianum, redaktor naczelny "Życia Duchowego". Ćwiczenia duchowe kapelanów potrwają do czwartku.