Kapłani

Patroni parafii

DEON.pl / Religia / Serwis papieski / Aktualności

...

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.10.2014

1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie LSO. Rozpoczynamy nowy nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza. Rodzice chłopców, którzy chcą zostać ministrantami mogą zgłaszać się po każdej Mszy św. u ks. Damiana.
  2. Dobiega końca miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową. Różaniec święty:
    - dla dzieci o g. 16:3o
    .

- dla dorosłych o godz. 17:3o.

3. Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła, poświęcony jest modlitwie za zmarłych. Katechizm Kościoła Katolickiego w punkcie 1032 uczy nas: „Kościół od początku czcił pamięć zmarłych i ofiarował im pomoce, a w szczególności Ofiarę Eucharystyczną, by po oczyszczeniu mogli dojść do uszczęśliwiającej wizji Boga." Kierując się tą wskazówką, zapraszamy na różaniec za zmarłych. Kartki z tzw. „Wymieniankami” można składać w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej. Gotowe blankiety na stoliku pod chórem.
  4. Świętowanie Uroczystości Wszystkich Świętych, rozpoczniemy już w piątek wieczorem, o godz. 19.oo. Zapraszamy na NOC ŚWIĘTYCH, którą pod opieką ks. Damian przygotowała i poprowadzi młodzież naszej parafii. Zapraszamy.
  5. W sobotę, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu: o godz. 7,oo; 8,3o i 10,oo oraz na cmentarzu. Modlitwę na cmentarzu rozpoczniemy procesją z poświęceniem grobów o godz. 13,3o. Po procesji, zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych parafian. Ofiary zbierane w czasie Mszy, jak co roku, przeznaczone są na potrzeby PWSD w Gnieźnie. (Parking na placu targowym).
  6. W niedzielę, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu jak w każda niedzielę. Od tego dnia rozpoczniemy różaniec połączony z „Wymieniankami” o godz. 17,3o. Kartki z wypisanymi czytelnie imionami i nazwiskami zmarłych można składać w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej. Gotowe blankiety na stoliku pod chórem.
    Młodzież zaprasza w tym dniu na modlitwę Różańcową, na cmentarzu o godz. 19,3o. Prosimy zabrać ze sobą znicze.
  7. Przypominamy o segregacji śmieci na cmentarzu i prosimy o zachowanie ustalonego porządku.
  8. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nowej strony internetowej kłeckiego cmentarza. Została ona wyposażona w moduł wyszukiwania oraz możliwość zobaczenia zdjęcia grobu czy zapalenia wirtualnego znicza. ADRES STRONY www.klecko.geocmentarz.pl
  9. Przypominamy o akcji zbierania makulatury na budowę studni w Sudanie. Kontener na makulaturę stoi przy plebanii.
  10. W zakrystii można się zaopatrzyć w ścienny kalendarz rolniczy w cenie 4 zł oraz przepiękne kalendarze misyjne w cenie 5 zł.
  11. W najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego": Synod w Watykanie - o czym dyskutowali biskupi?; Pomoc ubogim musi być dobrze zorganizowana - mówi inicjator akcji Szlachetna Paczka ks. Jacek Stryczek; Czy w życiu publicznym można kierować się sumieniem? Rozmowa z byłym sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Jest też kilka numerów „MAŁEGO PRZEWODNIKA" zaadresowanego do dzieci. Zapraszamy do lektury!
  12. Życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa na nowy tydzień – serdecznie zapraszamy na modlitwę różańcową.

Szczęść Boże – duszpasterze

PARAFIA RZYMSKO – KATOLICKA

p. w. ŚW. JERZEGO I ŚW. JADWIGI

62 –270 KŁECKO ul. KOŚCIELNA 1

tel. (61) 427 00 23

BP KEP
  • - Nasze życie zmienia się, ale się nie kończy - mówi przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch, wskazując na nadzieję zmartwychwstania, jaka towarzyszy chrześcijanom.

DEON.pl / Religia / Kościół
  • Świętość jest najlepszym sposobem na rozwiązanie bardzo wielu problemów życia społecznego - powiedział kard. Kazimierz Nycz. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i następującym po niej Dniem Zadusznym metropolita warszawski udzielił specjalnego wywiadu Telewizji Polskiej. Podkreślił w nim, że wezwanie do powszechnej świętości zwarte jest w naszym powołaniu chrzcielnym.