Kapłani

Patroni parafii

DEON.pl / Religia / Serwis papieski / Aktualności

...

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.08.2014

1. W Kancelarii Parafialnej można wnosić wpłaty na Pielgrzymkę do Rzymu.
  2. Organizujemy dwudniową Pielgrzymkę do Częstochowy na Ogólnopolskie Dożynki oraz do Sanktuarium w Gidlach. Wyjazd w sobotę, 6 września o godz. 7.3o - powrót w niedzielę około godz. 22.oo. Koszt 55 zł i dla chętnych nocleg - 35 zł. Zgłoszenia u S. Klaudii - nr telefonu - 508 808 149
  3. W czwartek, od godz. 17.oo adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W tym tygodniu kolejne Msze Dożynkowe dla mieszkańców wiosek naszej parafii: w środę o g. 17,oo Msza dla mieszkańców Biskupic i Dziećmiarek. W piątek o g. 17,oo Msza dożynkowa mieszkańców Kłecka Kolonii, a w sobotę o 17,oo Msza polowa dla mieszkańców Wilkowyi.
  5. W piątek, po wieczornej Mszy św. spotkanie Służby liturgicznej.
  6. W sobotę, Dożynki Diecezjalne w Gnieźnie. Mszę dziękczynną za rolników całej diecezji odprawi Ks. Prymas Wojciech Polak. Serdeczne zapraszamy na godz. 11,oo.
  7. W przyszłą niedzielę Dożynki Powiatowo-Gminne w Kłecku. O godz. 13,oo, Mszę dziękczynną odprawi ks. Bp Bogdan Wojtuś. Po Mszy przemarsz Korowodu Dożynkowego na stadion i dalszy ciąg uroczystości.
  8. W niedzielę, 7 września, Odpust ku czci Matki Bożej w Dąbrówce Kościelnej. Jak co roku, z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka. Wyjście o godz. 4,3o. W zakrystii przyjmujemy zapisy pragnących wybrać się na tę pielgrzymkę (podać nr PESEL).
  9. W najnowszym numerze „Przewodnika” szczegóły wizyty papieża Franciszka w Korei, rozmowa z Prymasem Polski, abp Wojciechem Polakiem i wiele innych ciekawych artykułów – zachęcamy do lektury.
  10. Przypominamy o segregacji śmieci na cmentarzu i prosimy o zachowanie ustalonego porządku.
  11. Przypominamy o akcji zbierania makulatury na budowę studni w Sudanie. Kontener na makulaturę stoi przy plebanii.
  12. ZAPOWIEDZI:

Mateusz Brzeźniak st., wol., zam. w parafii tutejszej

Daria Miedzianowska st., wol., zam. w parafii w Łagiewnikach z. 1.

13. Powoli dobiegają końca tegoroczne wakacje - życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa na ostatni wakacyjny tydzień.

Szczęść Boże – duszpasterze

PARAFIA RZYMSKO – KATOLICKA

p. w. ŚW. JERZEGO I ŚW. JADWIGI

62 –270 KŁECKO ul. KOŚCIELNA 1

tel. (61) 427 00 23

BP KEP
DEON.pl / Religia / Kościół
  • Ludziom naszych czasów grozi niebezpieczeństwo indywidualistycznego smutku, wyalienowania pośród dóbr konsumpcji - czytamy w papieskim liście na rozpoczynający się jutro w Rimini XXXV Mityng Przyjaźni, zorganizowany przez Ruch Komunia i Wyzwolenie. W imieniu Ojca Świętego przesłanie wystosował watykański sekretarz stanu.