Kapłani

Patroni parafii

DEON.pl / Religia / Serwis papieski / Aktualności

...

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.08.2014

1. Dziś, w naszym mieście, Dożynki Powiatowo-Gminne. O godz. 13,oo, Mszę dziękczynną odprawi ks. Bp Bogdan Wojtuś. Po Mszy przemarsz Korowodu Dożynkowego na stadion i dalszy ciąg uroczystości.
  2. Jutro, wspólną modlitwą, rozpoczniemy rok szkolny.
    Msza: - dla Szkoły Podstawowej godz. 8,oo (poświęcenie tornistrów klas I)            - dla Gimnazjum o godz. 9,oo
              - w środę o godz. 12,oo Msza dla WTZ;
    Po Mszach uroczyste rozpoczęcie roku w szkołach.
  3. W środę, spotkanie członków Żywego Różańca, wymiana tajemnic oraz modlitwa Koła Przyjaciół RM a w czwartek modlitwa w intencji powołań.
  4. Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego i I piątku miesiąca zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii do spowiedzi:
    - Gimnazjum – czwartek od godz. 15,oo
    - Szkoła podstawowa – piątek od godz. 15,oo. (Nie odkładać spowiedzi).
  5. W piątek, odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią I piątkową. Chorych można zgłosić zakrystii.
  6. W piątek, o godz. 20,3o, wspólnie z pielgrzymami z Janowca Wlkp., rozpocznie my „Wieczór chwały”. Serdecznie zapraszamy na wspólne wielbienie Boga.
  7. Do środy !!! prosimy o uregulowanie wpłat na Pielgrzymkę do Rzymu.
  8. W tym tygodniu Msza Dożynkowa dla mieszkańców Polskiej Wsi w czwartek o godz. 17,oo (Nie będzie adoracji), a w piatek o 17,oo dla mieszkańcó Czech.
  9. W zakrystii zapisy na wyjazd na „Lednicę Seniora”  w sobotę, 6 września. Wyjazd z Rynku o godz. 11,45.
  10. W niedzielę, 7 września, Odpust ku czci Matki Bożej w Dąbrówce Kościelnej. Jak co roku, z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka. Wyjście o godz. 4,3o. W zakrystii przyjmujemy zapisy pragnących wybrać się na tę pielgrzymkę (podać nr PESEL).
  11. W przyszłą niedzielę, przed kościołem zbiórka ofiar na obiady szkolne dal dzieci naszej parafii.
  12. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i jak co roku o tej porze, zapraszamy młodzież szkół ponad gimnazjalnych na spotkania przygotowujące do odpowiedzialnej miłości i wyboru drogi życiowej. Przy okazji bierzmowania młodzież otrzymała indeksy, w których będą potwierdzane kolejne spotkania. Pierwsze spotkanie w sobotę: - o godz. 9,oo, klasy I; godz. 10,oo klasy II; klasy III rozpoczną cykl spotkań za tydzień.
  13. W najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego": Czym jest sukces i czy kariera może być drogą do świętości? Rozmowa z Bartłomiejem Wróblewskim, zdobywcą Mount Everestu. O tym, czy papież Franciszek popiera użycie siły i wiele innych ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury!
  14. Przypominamy o segregacji śmieci na cmentarzu i prosimy o zachowanie ustalonego porządku.
  15. Przypominamy o akcji zbierania makulatury na budowę studni w Sudanie. Kontener na makulaturę stoi przy plebanii.
  16. ZAPOWIEDZI:
    a. Piotr Król st., wol., zam. w parafii tutejszej,
        Paulina Maria Grzejdziak st., wol., zam. w parafii tutejszej z. 1.
    b. Mateusz Brzeźniak st., wol., zam. w parafii tutejszej,
        Daria Miedzianowska st., wol., zam. w parafii w Łagiewnikach z. 2.
  17. Powoli dobiegają końca tegoroczne wakacje - życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa na ostatni wakacyjny tydzień.
                                                            Szczęść Boże – duszpasterze

PARAFIA RZYMSKO – KATOLICKA

p. w. ŚW. JERZEGO I ŚW. JADWIGI

62 –270 KŁECKO ul. KOŚCIELNA 1

tel. (61) 427 00 23

BP KEP
  • Kościół jest zainteresowany nie tylko poznaniem skali zjawiska wykorzystania seksualnego nieletnich przez duchownych, ale również ewangelicznym oczyszczeniem – podkreśla o. Adam Żak SJ, dyrektor Centrum Ochrony Dziecka, koordynator Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży. W rozmowie z KAI opowiada o planach nt. mających powstać w Polsce czterech punktów kontaktowych dla osób pokrzywdzonych przez duchownych. Decyzję o ich utworzeniu poparli biskupi diecezjalni podczas obrad na Jasnej Górze.

DEON.pl / Religia / Kościół
  • "NIE wszelkim dyskryminacjom! Zarówno ze względu na religię, rasę jak i kulturę. Religie zawsze niosą ze sobą miłość, nigdy nienawiść". To przesłanie Papież Franciszek wysłał światu spotykając się z zawodnikami, którzy dzisiejszego wieczoru rozegrają na Stadionie Olimpijskim w Rzymie międzyreligijny mecz na rzecz pokoju. Ojciec Święty podziękował zawodnikom i trenerom, że tak chętnie przyłączyli się do tej inicjatywy głoszącej pokój i braterstwo. Głównym organizatorem meczu jest były argentyński piłkarz, a obecnie działacz sportowy Javier Zanetti, który podjął myśl takiego "meczu pokoju" rzuconą przez Papieża.