Kapłani

Patroni parafii

DEON.pl / Religia / Serwis papieski / Aktualności

...

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.10.2014

1. Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy Uroczystości Odpustowe ku czci Św. Jadwigi Śląskiej – patronki naszej parafii. Ks. Abp Tomasz Peta z Kazachstanu odprawi uroczystą Sumę odpustową w intencji naszej parafii zaś drugi kapłan odprawi tę Mszę za śp. Ks. Kan Maksymiliana Koncewicz w 75 rocznicę rozstrzelania.
    W poniedziałek po Mszy odpustowej, młodzież z duszpasterstwa będzie rozprowadzała ciastka św. Jadwigi.
  2. Przez najbliższe niedziele duszpasterstwo młodzieży po każdej Mszy Św. będzie rozprowadzało dziesiątek różańca, który sama wykonała na chwałę Maryi w miesiącu październiku. Jest to cegiełka na ich cele.
  3. W sobotę kolejne spotkania dla młodzieży ponad gimnazjalnej:

- o godz. 9,oo klasy I

- o godz. 10,oo klasy II

4. W czwartek zapraszamy na spotkanie klas III gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania. Spotkanie poprzedza wspólna Msza św. o godzinie 18.00. A w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 odbędzie się przedstawienie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
  5. Trwa miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową. Różaniec święty:
    - dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o 16:3o,

- dla dorosłych od poniedziałku do niedzieli o godz. 17:3o.

6. Przypominamy o segregacji śmieci na cmentarzu i prosimy o zachowanie ustalonego porządku.
  7. Zbiórka do puszek w dzień Papieski wyniosła 1090 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.
  8. Przypominamy o akcji zbierania makulatury na budowę studni w Sudanie. Kontener na makulaturę stoi przy plebanii.
  9. W zakrystii można się zaopatrzyć w ścienny kalendarz rolniczy w cenie 4 zł oraz przepiękne kalendarze misyjne w cenie 5 zł.
  10. W najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego: pytania o duszpasterstwo małżeństw, o beatyfikacji papieża Pawła VI, o misjach, o dymisji katolickiego ministra i wiele innych ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury!
  11. U siostry Klaudii zapisy na pielgrzymkę do Lichenia, an procesje światła. Wyjazd w sobotę, 25 października o godz. 11,oo. Cena 25 zł.
  12. Dziękujemy za pomoc młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, która w ostatnich dniach pomogła uporządkować teren parafialny i przygotować naszą świątynię do uroczystości. Bóg zapłać!
  13. Życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa na nowy tydzień – serdecznie zapraszamy na modlitwę różańcową.

Szczęść Boże – duszpasterze

PARAFIA RZYMSKO – KATOLICKA

p. w. ŚW. JERZEGO I ŚW. JADWIGI

62 –270 KŁECKO ul. KOŚCIELNA 1

tel. (61) 427 00 23

BP KEP
  • Caritas Polska wraz z Caritas Archidiecezji Warszawskiej, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Akcją Katolicką organizuje na terenie Warszawy zbiórkę darów na Ukrainę.

DEON.pl / Religia / Kościół
  • Mamy kolizję z ustawodawstwem - ocenił biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz młodzieży, który odniósł się do decyzji TVP w sprawie darmowej emisji spotu promującego homoseksualne związki partnerskie i potrzebę ich prawnego uznania.