Ogłoszenia Parafialne

1.     Dziś NIEDZIELĄ PALMOWĄ rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ. O godzinie 19,oo próba przed Misterium.

2.     Jutro, w poniedziałek, spowiedź wielkanocna dla chorych. Zapisy w zakrystii.

3.     Od poniedziałku do środy jeszcze ostatnia możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Kapłani będą w konfesjonałach od godz. 17,oo.

4.     W poniedziałek, po Mszy Św. wieczornej spotkanie Panów, którzy w ubiegłym roku uczestniczyli w obrzędzie umycia nóg.

5.     WIELKA ŚRODAO godz. 20,3o misterium Męki  Pańskiej. ZAPRASZAMY.

WIELKI CZWARTEK- Dzień kapłański. Pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Koncelebrowana Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18,oo, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do tzw. “Ciemnicy” i możliwość adoracji do godz. 20.oo.

Po raz kolejny pragniemy włączyć się w akcję „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów. Dzieło rozpocznie się w Wielki Czwartek (18 kwietnia 2019), a polega na podjęciu modlitwy w intencji konkretnego księdza. Po Liturgii Wielkiego Czwartku będzie można wziąć specjalnie przygotowane „wizytówki”, na których widnieje imię księdza, rok jego święceń oraz intencja. Zabranie wizytówki to zobowiązanie się do modlitwy za tego księdza przez kolejne 30 dni. Na wizytówce jest modlitwa, którą należy odmawiać i  wskazówka, że po zakończonej modlitwie można przekazać tę intencję kolejnej osobie, aby modlitwa trwała.

WIELKI PIĄTEK– W Kościele nie sprawuje się sakramentów.

O godz. 15,oo Droga Krzyżowa i możliwość adoracji Pana Jezusa „W ciemnicy”.

Liturgia Męki Pańskiej, z adoracją Krzyża o godz. 18,oo. Po liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 21,oo, Od godz. 20,oo. ADORACJE POPROWADZI MŁODZIEŻ.

W WIELKI PIĄTEK OBOWIĄZUJE POST ŚCISŁY.

WIELKA SOBOTA- Kościół trwa na adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Zapraszamy na adorację od godz. 8,oo do 22.oo. Rano poświęcenie wody. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 21,oo. W czasie liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne – prosimy o zabranie świec!!!

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

MSZA REZUREKCYJNA O GODZ. 6,oo. NIE BĘDZIE MSZY O GODZ. 8,3o. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W „TRIDUUM PASCHALNYM” I ADORACJI CHRYSTUSA EUCHARYSTYCZNEGO W „CIEMNICY” I W GROBIE.

6.     W WIELKĄ SOBOTĘ, święcenie potraw na stół wielkanocny o godz. 14,oo, 15,oo i 16,oo. Święcenie potraw w domach od godz. 8,3o – zgłoszenia w zakrystii.

7.     Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty nie ma Mszy porannych. W kościele o godz. 8,oo, kapłani będą odmawiać jutrznię z brewiarza. Wszystkich, którzy chcieli by się włączyć w tę modlitwę – serdecznie zapraszamy.

8.     Od 26 kwietnia, uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha. Młodzież Naszej parafii zapraszamy na wyjazd rowerami do Gniezna w sobotę, 27 kwietnia.

9.     Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” a w nim między innymi o tym jak poradzić sobie z cierpieniem, które wydaje się nie mieć sensu – zachęcamy do lektury.

10.  Życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa na Wielki Tydzień i zapraszamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej oraz Liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty.

11. ZAPOWIEDZI:

♥         Szymon Kozłowski st., wol., zam. w parafii tutejszej

Angelika Maria Sadło st. wol. zam. w parafii w Dębnicy z. 2.

Szczęść Boże – duszpasterze