Ogłoszenia Parafialne

1. Siostra Józefa zapraszaj dziewczynki na próby sypania kwiatków. Próby: w poniedziałek i wtorek po Mszy wieczornej około godz. 18,3o. Na próbę prosimy zabrać koszyczki. Szczególnie mocno zachęcamy dziewczynki z grupy pierwszokomunijnej.
  2. W środę, po wieczornej Mszy Św., spotkanie z rodzicami dzieci i młodzieży wyjeżdżającej na parafialny wyjazd wakacyjny w Bieszczady.
  3. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. w tym dniu o godz. 7,oo; 8,oo; 9,oo. Po Mszy o godz. 9,oo wyruszy procesja Eucharystyczna, do czterech ołtarzy. Zwracamy się z serdeczną prośbą o przygotowanie ołtarzy i przystrojenie trasy, którą przejdzie procesja.
    W tym roku w uroczystości będzie nam towarzyszyć orkiestra dęta OSP w Skokach. Piętnaście minut po zakończeniu procesji będzie odprawiona Msza Św.
    W tym dniu po południu już nie będzie Mszy.
    W czasie oktawy Bożego Ciała, procesja wokół kościoła po wieczornej Mszy Św., a w niedziele po Mszy o godz. 11,3o.
  1. Siostry Służebniczki zapraszają na rekolekcje dziewcząt, które odbędą się w dniach od 1 do 5 lipca w Luboniu. Więcej informacji u Sióstr i na stronie internetowej siostry-maryi.pl .
  2. Dom Pomocy Społecznej, Szkoła Podstawowa, Koło Gospodyń Wiejskich, OSP w Łopiennie, serdecznie zapraszają, w niedzielę 23 czerwca, na Piastowski Piknik Rodzinny. Rozpoczęcie Mszą świętą w Kościele Parafialnym o godz. 12.30. Następnie przemarsz do ogrodu Domu Pomocy Społecznej. W programie: Mini Gród Pierwszych Piastów, Koncert Muzyki Dawnej, Lepienie z gliny, Plecenie wianków, Loteria Fantowa, Warsztaty bębniarskie i wiele innych atrakcji. Siostry Elżbietanki i organizatorzy serdecznie zapraszają.
  3. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. W najnowszym numerze między innymi artykuły poświęcone kultowi Bożego Ciała, o tym dlaczego należy rozmawiać z małymi dziećmi, o tym jak pielgrzymka Jana Pawła II do Polski zmieniła oblicze Europy Środkowo-Wschodniej i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury
  4. ZAPOWIEDZI:
    Michał Kędziora st., wol., zam. w parafii Waliszewo
       Marika Maria Walkowiak st., wol., zam., parafii Waliszewo z. 2
    Przemysław Byczyński st., wol., zam. w parafii tutejszej
        Magdalena Wiernowolska st., wol., zam., Gniezno, parafia Św. Trójcy z. 1
  1. Życzymy błogosławieństwa na nowy tydzień. Zapraszamy na procesję Eucharystyczną w Boże Ciało i całą oktawę.

Szczęść Boże – duszpasterze