Kłeckie Duszpasterstwo Młodzieży

KDMJedną z grup duszpasterskich w naszej parafii jest Duszpasterstwo Młodzieży. Zostało ono powołane do istnienia wraz z przybyciem ks. Damiana Woźniaka w 2014 roku. Pomysł kiełkował od samego początku pobytu ks. Damiana w naszej parafii. Swoje zamiary wprowadził w życie wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2014/2015. Na pierwsze spotkanie przybyło kilka osób.  Z każdym spotkaniem liczba uczestników się zwiększa. Spotkania duszpasterstwa odbywają się w każdy piątek o godzinie 19.30.

Młodzież ma też czym się pochwalić. Ich praca wpisuje się w przeżywanie roku liturgicznego w naszej parafii. W miesiącu październiku młodzież propaguje modlitwę różańcową opartą na inscenizacjach. Podobnie jest w Wielkim Poście, kiedy w każdy piątek młodzież przedstawia w kościele Młodzieżowe Drogi Krzyżowe, które gromadzą licznie naszych parafian. Dodatkowo młodzież uczestniczy w licznych przedsięwzięciach diecezjalnych.

Do grupy duszpasterstwa należą:

• Michał Jałoszyński
  • Angelika Baumert