120 lat OSP w Kłecku [wideo i zdjęcia]

ospW sobotę 21 maja na uroczystej mszy świętej zgromadzili się  strażacy z Kłeckiej OSP wraz z zaproszonymi delegacjami i gośćmi. Aby podziękować Bogu za 120 lat służby dla naszego miasta. Homilię wygłosił ks. Jacek Orlik,  kapelan Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Gnieźnieńskiego. W słowach skierowanych do jubilatów przypomniał, że „potrzeba nam dzisiaj ludzi świętych i odważnych do niesie pomocy drugiemu człowiekowi”.

Po zakończonej mszy świętej delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Obrońców Kłecka. Następnie krokiem defiladowym udano się na teren jednostki OSP, gdzie nastąpiło wręczenie odznaczeń oraz okolicznościowe przemówienia. Kłeccy druhowie po zakończonej oficjalnej części uroczystości przygotowali wystawę starych fotografii, słodki poczęstunek oraz koncert orkiestry dętej, która swoją obecnością upiększyła przebieg całej uroczystości.